Köyümüzdeki İlköğretim Okulunda okuyan kardeşiyle birlikte, İlköğretim Okulunca Demirci köyünde düzenlenen okul pikniğine katılan ve yüzme bilmediği halde piknik alanı yanındaki Bolaman deresinde yüzmek isteyen Fatsa Lisesi 2. sınıf öğrencisi Mustafa Başkaya (17) boğularak vefat etti.
(http://www.karadenizhaberpostasi.com/HaberDetayArsiv.php?DSayiNo=180)
14/06/2006  
Öğretim yılı başında yeni binada eğitime başlayan İlköğretim okulumuzun yeni binasının resmi açılışı yapıldı. Aynı gün, halkın el birliğiyle yapılan köy konağının açılışı da gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışlarda, yöresel sanatçı Seyfettin Tomakin’in söylediği birbirinden güzel türküler, vatandaşlara coşkulu anlar yaşattı. Köy konağında bazı kurslar verilecek ve köye gelen misafirler burada ağırlanacak. (http://www.gunesgazetesi.net/HaberDetayArsiv.php?)

18/05/2006  
Geçen hafta Orta Mahalle sakinlerinden Hamdi Parlak’a ait evde meydana gelen yangın beş kişilik bir aileyi evsiz bıraktı. Elektrik kontağından çıktığı bildirilen yangında can kaybı olmazken evden hiçbir eşya kurtarılamadı. (http://www.gunesgazetesi.net/HaberDetayArsiv.php?DSayiNo=1849)

10/05/2006  
Fatsa Müftülüğü tarafından erkek Kur`an Kursları arasında yapılan bilgi yarışmasında köyümüz Kur`an Kursu öğrencileri 87 puanla üçüncü oldu. Fatsa Orta Büyük Camiinde yapılan yarışmada İslamdağ Beldesi Kur`an Kursu öğrencileri birinci oldu. (http://www.tumgazeteler.com/?a=252718)

21/04/2006  
Arazi anlaşmazlığı yüzünden iki aile arasında meydana gelen olayda bir kişi öldü. Haşim ve Recep Beylik kardeşler mezarlık ziyaretinden dönerken, aralarında arazi anlaşmazlığı olan komşuları Bilal Özgen'le karşılaştılar. Özgen'in grebi ile HB ve RB'nin bindiği araca saldırdığı iddia edilen kavga sırasında RB üzerinde taşıdığı silahı ile B.Ö.'ye beş el ateş etti. Bilal Özgen olay yerinde ölürken RB firar etti. (http://www.radyomega.net/yerel-haberler/1481)

18/03/2006  
Fatsa Ticaret Borsası tarafından organize edilen “En Güzel Fındık” yarışmasında, Köyümüzden katılan Recep İliş, 55.2 randıman gelen fındığı ile üçüncü oldu. (www.fatsa.org/haberler/1159)

13/10/2005  
Yatılı Kuran Kursunda öğrenimlerini tamamlayan 2'si kız 25 öğrencinin hafızlık belgeleri, Ordu Müftüsü Cevat Altun, Fatsa Müftüsü Mehmet Ceylan ve çevre ilçe müftülerinin de katılımıyla, Fatsa Işık Düğün Salonu ve Köyümüz Orta Camii'nde tertip edilen hafızlık merasimiyle verildi. (http://arsiv.zaman.com.tr/2001/03/27/karadeniz/karadenizdevam.htm)
27/03/2001